Ateny. V wiek p.n.e. Starożytna Grecja znajduje się w okresie świetności, a my w jej złotym środku. Jak przeżyć w starożytnej Grecji nie jest typową publikacją o historii Grecji, to błyskotliwy przewodnik po ówczesnej rzeczywistości.
„Książka ta skłania do wyobrażenia sobie, że nagle cofacie się w czasie i trafiacie do miejsca, na które jesteście całkowicie nieprzygotowani” – pisze we wstępie autor Robert Garland.
Reklama
Z każdego rozdziału dowiadujemy się o nawet najbardziej podstawowych aspektach życia starożytnych Ateńczyków, biorąc pod uwagę różne ewentualności. Jak żyje bogaty, a jak biedny? Jak wygląda sytuacja kobiety, a jak mężczyzny, i czemu się tak różni? Czy w czasach szalejących chorób zakaźnych konsultować się z lekarzem?
Nie zabraknie również odpowiedzi na pytania bardziej przyziemne, dotyczące zakupów, ubioru czy higieny. Wyobrażeniu podróży w czasie i przybraniu roli mieszkańca Aten sprzyjają sugestywne ilustracje objaśniające np. układ miasta czy tamtejsze dzieła kultury.
Jak przeżyć w starożytnej Grecji to najnowszy tom serii starożytnej Wydawnictwa Poznańskiego, napisany lekkim językiem, w którym nawet (a może przede wszystkim) nieobeznany w historii czytelnik świetnie się odnajdzie.
W pozostałych pozycjach serii starożytnej: Jak przeżyć w starożytnym Egipcie (Charlotte Booth); Jak przeżyć w starożytnym Rzymie (L.J. Trafford); Hieroglify egipskie. Mowa bogów (Andrzej Ćwiek); Starożytna Grecja. Od prehistorii do czasów hellenistycznych (Thomas R. Martin); Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana (Thomas R. Martin).
Reklama