Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata

Strona główna » Materiał partnera » Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata

27 marca ukaże się Pomocnik Historyczny „Polityki” pt. Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata. „Polityka” tym razem przygląda się historii kraju, który uzyskał nad Wisła niezwykłą popularność w ostatnich latach.

O Korei się mówi, Korea wyszła z cienia, z zaułka historii, która wcisnęła ją gdzieś między Chiny, Japonię i Rosję, zyskała swoją tożsamość i sławę. Jak do tego doszło? I skąd się w ogóle ta Korea wzięła, jakie były jej losy? I dlaczego jest dziś podzielona?

Każdemu znane są koreańskie marki sprzętu gospodarstwa domowego, telefonów komórkowych, elektroniki, samochodowe, militarne. Dziś świat podbija (południowo) koreańska kultura: filmy, seriale, muzyczny K-pop, moda, kuchnia, kosmetyki i produkty beauty. A na drugim biegunie nie daje o sobie zapomnieć Korea Północna, zamknięty w sobie reżim grożący użyciem broni jądrowej.

Zamów nowy Pomocnik Historyczny "Polityki" w przedsprzedaży.
Zamów nowy Pomocnik Historyczny „Polityki” w przedsprzedaży.

Poznawanie zupełnie nieznanych nam, Polakom, dziejów mieszkańców odległego półwyspu Eurazji ma w sobie coś z przełamywania tajemnicy, wymaga bowiem przyswojenia zupełnie innych kodów kulturowych, rozszyfrowania nieoczywistych kontekstów, osłuchania się z niespodziewanymi ciągami zdarzeń.

Zapraszamy w podróż w przestrzeni i w czasie.

Wydanie papierowe dostępne będzie w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na https://sklep.polityka.pl/ws-ph-01-2024-dzieje-koreanczykow.html

Wydanie cyfrowe dostępne w ramach subskrypcji polityka.pl/cyfrowa

Wydanie audio: sklep.polityka.pl i polityka.pl/cyfrowa

A dodatkowo na polityka.pl/podkasty w sekcji „POLITYKA o historii”, będzie można wysłuchać uzupełniającej wydanie rozmowy Agnieszki Krzemińskiej z koreanistką prof. Ewą Rynarzewską oraz sinologiem dr hab. Marcinem Jacobym.

Historia podzielonego półwyspu


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka to Życie w chłopskiej chacie (2024). Strona autora: KamilJanicki.pl.

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.