Strona główna » Jak liczymy odsłony naszych tekstów?

Jak liczymy odsłony naszych tekstów?

Liczbę odsłon podajemy według narzędzia WPRCO. Bazuje ono na danych Google Analytics i uwzględnia rzeczywiste zachowanie użytkownika witryny. Statystki są wyliczane w oparciu o to, ile czasu użytkownik naprawdę spędził czytając dany artykuł i wchodząc z nim w interakcje.

Narzędzie symuluje podział artykułów na strony. Nie wymaga jednak, by użytkownicy ręcznie przeładowywali witrynę, by zobaczyć kolejne fragmenty tekstu. Nam pozwala to uzyskać wiarygodne, dokładne liczby. Użytkownicy mają natomiast zapewnioną pełną wygodę i przyjemność z lektury. Krótkie odsłony, które trwały tylko kilka sekund i nie mogły wystarczyć do przeczytania danego tekstu nie rzutują na łączne statystyki i nie zakłamują wyników. Z kolei dodatkowe odsłony są naliczane tylko, jeśli użytkownik aktywnie spędzi na danej stronie minimum 2,5 minuty.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka toŚredniowiecze w liczbach(2024).

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.