Starożytne Ateny w wyobrażeniu Leo von Klenza (domena publiczna).

"Jak przeżyć w starożytnej Grecji". Podróż do Hellady inna niż wszystkie

Strona główna » Materiał partnera » "Jak przeżyć w starożytnej Grecji". Podróż do Hellady inna niż wszystkie

Ateny. V wiek p.n.e. Starożytna Grecja znajduje się w okresie świetności, a my w jej złotym środku. Jak przeżyć w starożytnej Grecji nie jest typową publikacją o historii Grecji, to błyskotliwy przewodnik po ówczesnej rzeczywistości.

„Książka ta skłania do wyobrażenia sobie, że nagle cofacie się w czasie i trafiacie do miejsca, na które jesteście całkowicie nieprzygotowani” – pisze we wstępie autor Robert Garland.


Reklama


Z każdego rozdziału dowiadujemy się o nawet najbardziej podstawowych aspektach życia starożytnych Ateńczyków, biorąc pod uwagę różne ewentualności. Jak żyje bogaty, a jak biedny? Jak wygląda sytuacja kobiety, a jak mężczyzny, i czemu się tak różni? Czy w czasach szalejących chorób zakaźnych konsultować się z lekarzem?

Nie zabraknie również odpowiedzi na pytania bardziej przyziemne, dotyczące zakupów, ubioru czy higieny. Wyobrażeniu podróży w czasie i przybraniu roli mieszkańca Aten sprzyjają sugestywne ilustracje objaśniające np. układ miasta czy tamtejsze dzieła kultury.

Artykuł powstał w oparciu o książkę Roberta Garlanda pt. Jak przeżyć w starożytnej Grecji  (Wydawnictwo Poznańskie 2022).
Książki Roberta Garlanda pt. Jak przeżyć w starożytnej Grecji (Wydawnictwo Poznańskie 2022) to podróż do Hellady inna niż wszystkie.

Jak przeżyć w starożytnej Grecji to najnowszy tom serii starożytnej Wydawnictwa Poznańskiego, napisany lekkim językiem, w którym nawet (a może przede wszystkim) nieobeznany w historii czytelnik świetnie się odnajdzie.

W pozostałych pozycjach serii starożytnej: Jak przeżyć w starożytnym Egipcie (Charlotte Booth); Jak przeżyć w starożytnym Rzymie (L.J. Trafford); Hieroglify egipskie. Mowa bogów (Andrzej Ćwiek); Starożytna Grecja. Od prehistorii do czasów hellenistycznych (Thomas R. Martin); Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana (Thomas R. Martin).


Reklama


Podróż do Grecji inna niż wszystkie


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.