Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego

Strona główna » Materiał partnera » Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego

Pablo Escobar – jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym.

Rozpętał terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową. Jego sława wykroczyła daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu Narcos.

Artykuł stanowi fragment książki Marka Bowdena pt.  Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego (Wydawnictwo Poznańskie 2021).
Nowe wydanie książki Marka Bowdena pt. Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego już w sprzedaży.Mark Bowden, nagradzany dziennikarz i autor słynnego Helikoptera w ogniu, pokazuje, że rzeczywistość może być o wiele bardziej przerażająca niż fikcja. W swoim szczegółowym śledztwie odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z „Królem Kokainy”.

Mark Bowden – urodzony w 1951 roku. Amerykański dziennikarz i pisarz. Znany z bestsellerowych książek: Helikopter w ogniu, Zabić Bin Ladena, Polowanie na Escobara i Hue 1968. Obecnie pracuje dla miesięcznika „Vanity Fair”, pisał też do „The New Yorkera”, „Sports Illustrated”, „Rolling Stone”.

W 1999 r. był nominowany do prestiżowej amerykańskiej nagrody National Book Award za Helikopter w ogniu. Według tej książki Ridley Scott nakręcił słynny film. Mieszka w Oxford w stanie Pensylwania.

Prawdziwa historia najsłynniejszego barona narkotykowego


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.