"Siła kobiet". Opowieść o wielkiej miłości, determinacji i odwadze

Strona główna » Materiał partnera » "Siła kobiet". Opowieść o wielkiej miłości, determinacji i odwadze

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować w Warszawie swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Zuzanna, samotna matka walczy o przetrwanie i szacunek dla siebie i swojej córki. Ada Lubowidzka, wyrywa się z marazmu i konwenansów życia na prowincji i podejmuje walkę o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczypospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej pt. Siła kobiet. Premiera 23 lutego, ale już dziś możesz zamówić w przedsprzedaży.
Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej pt. Siła kobiet. Premiera 23 lutego, ale już dziś możesz zamówić swój egzemplarz w przedsprzedaży.

Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

Tytuł SIŁA KOBIET jest wieloznaczny. Odnosi się do odwagi polskich kobiet, które otwarcie głosiły hasła o tym, że Polki mają prawo decydować o losach państwa, w którym żyją. Mają również prawo do samostanowienia i decydowania o sobie i swoich sprawach. Mają prawo do równouprawnienia.

Barbara Wysoczańska  

Ponad 500 stron epickiej opowieści z wielką historią w tle. Nowa powieść autorki bestsellerowej Narzeczonej nazisty. Premiera 23 lutego.


Reklama


Opowieść o wielkiej miłości, determinacji i odwadze


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.