Dobre książki nigdy się nie starzeją

Strona główna » Materiał partnera » Dobre książki nigdy się nie starzeją

Czytanie książek korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, stymuluje nasz umysł, wzbogaca wiedzę i słownictwo, rozwija myślenie, uspokaja. Jest to również inwestycja w siebie. Jak zatem wybrać dobre książki?

Najlepsze książki według krytyków literackich

Rynek wydawniczy jest przeogromny, dlatego trudno wybrać z niego ciekawe książki, czyli takie, które wciągną czytelników i zapewnią im wspaniałą przyjemność podczas czytania. Wielu krytyków sądzi, że najlepsze książki to przede wszystkim tak zwane klasyki.


Reklama


Natomiast wybór współczesnych pozycji książkowych to na pewno bestsellery ostatnich lat, czyli książki, które dzięki tematowi, czy innym czynnikom zyskują w danym okresie największą popularność i najwyższe nakłady na całym świecie.

Które książki warto przeczytać

Według Guinness World Records najlepiej sprzedającą się książką wszechczasów jest Biblia. Według szacunkowych danych sprzedana została ona w ponad 5 miliardach egzemplarzy.

Kupując książki kierujemy się przede wszystkim swoimi upodobaniami i zainteresowaniami. Dla osób lubiących napięcie i strach na pewno dobrym wyborem będą thrillery. Dla osoby o wrażliwym, uczuciowym i sentymentalnym usposobieniu dobre mogą być powieści romantyczne.

Wśród wielu gatunków literackich każdy znajdzie coś dla siebie.
Wśród wielu gatunków literackich każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla czytelników o wybujałej fantazji sprawdzą się książki science fiction. Przykładem dobrej książki może być „Duma i uprzedzenie”. To powieść angielskiej autorki Jane Austin, która stała się jedną z pierwszych powieści społeczno–obyczajowych. Psychologia, humor i wątki romansowe sprawiły, że książka ta cieszy się wielką popularnością także współcześnie.

Do thrillerów, które warto przeczytać możemy zaliczyć książki Dana Browna między innymi „Anioły i demony” czy „Kod Leonarda Da Vinci”, które stały się absolutnym topem wśród książek o tej tematyce. W tematyce przygodowej znajdziemy na przykład opowieść o zdradzie i zemście.


Reklama


Historia ta jest najczęściej ekranizowaną książką na świecie – to „Hrabia Monte Christo”. Jest to dobra książka, która jest nadal aktualna i wciągająca. To tylko niektóre dobre książki dostępne na rynku. Dlatego poszukując książek dostosujmy do siebie jej tematykę, zwróćmy uwagę na to co znajduje się obecnie na liście najlepszych bestsellerów lub przeczytajmy opinie czytelników na temat danej książki.

Dobre książki na każdą okazję

Dobra książka to przede wszystkim przyjemność, którą sprawia jej czytanie. Jednak nie wszystkie książki to tylko powieści, kryminały, romanse. Wśród książek znajdziemy wiele innych pozycji, na przykład te dotyczące gotowania, projektowania, książki dla dzieci czy poradniki.

Dobra książka daje przyjemność z czytania.
Dobra książka daje przyjemność z czytania.

Dzięki takiej różnorodności książek nasze życie codzienne może stać się przyjemniejsze. Książki to również idealna opcja na prezent. Warto upewnić się czy dana osoba nie posiada już takiej książki, co lubi czytać np.: kryminał, romans itd.

Zakup takich książek możemy dokonać w księgarni lub serwisie internetowym. Biuro obsługi klienta danej księgarni z pewnością udzieli nam informacji czy książka jest dostępna i w jakiej formie możemy ją kupić.

Jakie są polecane książki dla dzieci?

Dobór książki dla dziecka zależy od wieku i upodobań naszego małego czytelnika. Dla maluszka wybierzemy taką, którą można rzucać, podgryzać czy brudzić. Z kolei dla dzieci od dwóch lat sprawdzą się książki typu krótka historia, ponieważ zawiera mało tekstu, ma dużo obrazków. Starszym dzieciom możemy kupić dłuższe bajki lub opowiadania.


Reklama


Specjaliści polecają szczególnie książki dla dzieci, które pełnią funkcję edukacyjną, poszerzają wiedzę oraz rozwój dziecka. Uwzględniając te wszystkie czynniki na pewno dobierzemy dla siebie odpowiedni egzemplarz książki, który pochłonie nas bez reszty.

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.