XXVIII Targi Książki Historycznej. 28 listopada - 1 grudnia 2019

Strona główna » Materiał partnera » XXVIII Targi Książki Historycznej. 28 listopada - 1 grudnia 2019

Miło nam poinformować, że w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2019 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty ósmy przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Targi Książki Historycznej.

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, wydawcy książek edukacyjnych dla dzieci.


Reklama


Po raz drugi współorganizatorem Targów jest Instytut Pamięci Narodowej, który prezentuje swoją bogatą ofertę wydawniczą oraz przygotowuje intersujące panele dyskusyjne i spotkania ze znanymi historykami.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

– X Salon Książki Muzealnej
– Wydawnictwa z Białorusi

Targom jak co roku towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, spacery historyczne, pokazy filmowe, panele dyskusyjne i konferencje, kuchnia polowa.

Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny

W Targach weźmie udział ponad 200 wystawców, którzy zaprezentują od 5000 do 7000 wydanych przez siebie pozycji. Nie zabraknie dużych wydawnictw z imponującym dorobkiem, takich jak m.in. Bellona, BOSZ, Rebis, Zysk i s-ka, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Iskry, Wydawnictwo Naukowe PWN.

Są też znacznie mniejsze oficyny, istniejące dopiero od kilku lat, swoje publikacje zaprezentuje także ponad 30 muzeów.

Targi Książki Historycznej odwiedza około 30 000 miłośników historii, szukają tutaj nie tylko rynkowych pozycji w promocyjnych cenach, ale Targi są często jedyną okazją aby zapoznać i zakupić  książki naukowe lub periodyki niedostępne w znanych sieciach księgarskich – przekonuje Waldemar Michalski, Dyrektor Targów Książki Historycznej.

Rozdanie nagrody Klio za najlepszą książkę historyczną

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród za najlepszą książkę historyczną. W tym roku Nagroda Klio zostanie rozdana po raz dwudziesty piąty. Członkami jury są profesorowie: Halina Manikowska, Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Maciej Janowski, Tomasz Banaszkiewicz oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński, Tomasz Urzykowski.


Reklama


Wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 12.00, w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum.

Są to wyróżnienia za najlepsze książki historyczne wydane w ostatnim roku. Tym razem będą to publikacje z lat 2018–2019, w trzech kategoriach: autorskiej i monografii naukowej (nagroda za wkład autora w popularyzację historii) oraz edytorskiej (dla wydawcy) oraz varsaviana (za książki o Warszawie).

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej (kliknij, aby przejść na stronę)

Zapraszam

Ilustracja tytułowa: XXVII Targi Książki Historycznej (fot. Rafał Kuzak/WielkaHistoria.pl)

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka toŚredniowiecze w liczbach (2024).

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.