Konkurs: Święta z domieszką krwi, zdrady i skandalu

Strona główna » Od redakcji » Konkurs: Święta z domieszką krwi, zdrady i skandalu

Dlaczego były polski premier odebrał sobie życie w Niedzielę Palmową? Czemu powstańcy w Warszawie wieszali kolaborantów w dzień Wniebowzięcia? O ciemnej stronie świąt przeczytasz w książce Święta po polsku, która jest nagrodą w naszym konkursie.

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Święta po polsku, które ufundowało wydawnictwo Fronda, należy odpowiedzieć łącznie na cztery pytania.


Reklama


Nagrody przyznamy osobom, które odpowiedzą prawidłowo na pytania zamknięte ORAZ udzielą najciekawszej, najbardziej pomysłowej odpowiedzi na pytanie otwarte.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są właściwe odpowiedzi, polecamy nasze artykuły.

Na WielkiejHISTORII pisaliśmy między innymi o śmierci Walerego Sławka, najbardziej pechowej dacie koronacji polskich królów, brutalnych zajściach w Warszawie w czasie powstania listopadowego czy o nieszczęsnym małżeństwie dziedzica największej polskiej fortuny.

Pytania konkursowe

[contact-form-7 id=”12829″ title=”Konkurs – Święta po polsku”]

Konkurs trwa do 23:59 we wtorek 31 grudnia 2019 roku.

Jeżeli wolicie kupić książkę, to możecie to zrobić w księgarni wydawcy.

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.