10 najpopularniejszych historii ostatniego roku. Te artykuły przeczytaliście miliony razy

Strona główna » Od redakcji » 10 najpopularniejszych historii ostatniego roku. Te artykuły przeczytaliście miliony razy

W 2021 roku strona WielkiejHISTORII odnotowała już niemal 50 milionów odsłon. Opublikowaliśmy w tym czasie ponad 700 nowych artykułów. Które z naszych treści czytaliście najchętniej?

Najchętniej w 2021 roku odwiedzaliście artykuł Sławomira Kopra poświęcony Polesiu w dobie międzywojnia. Tekst zabrał fenomenalne 574 000 odsłon.


Reklama


Wielką popularnością cieszył się także tekst o śmierci Katarzyny Wielkiej. Aby poznać ostatnie godziny życia najsławniejszej carycy wygenerowaliście łącznie 474 000 odsłon.

Z kolei artykuł o przemocy seksualnej wobec dawnych księżniczek i arystokratek to nasz najpopularniejszy artykuł dotyczący epoki średniowiecza. Zebrał w 2021 roku łącznie 433 000 odsłon.

Poniżej – pełna pierwsza dziesiątka najpopularniejszych materiałów 2021 roku.

10.

9.

8.

7.

6.

5.

4.


Reklama


3.

2.

1.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka toŚredniowiecze w liczbach (2024).

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.