Konkurs: Czwarta stolica Polski

Strona główna » Konkurs » Konkurs: Czwarta stolica Polski

Czy Łódź mogła zastąpić Warszawę w roli polskiej stolicy? Dlaczego w tym mieście jeszcze w latach 60. dostęp do wody był prawdziwym luksusem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w serii książkowej Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, która jest nagrodą w naszym konkursie.

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego ufundowało nagrody dla trzech osób – każda otrzyma jedną pozycję z nowej serii poświęconej powojennej historii miasta nad Łódką.

Książki, które możesz wygrać to Stalinowska codzienność. Łódź w latach 1949–1956 Grzegorza Mnicha, Gomułkowska rzeczywistość. Łódź w latach 1956–1970 Krzysztofa Lesiakowskiego i Gierkowska „prosperita”. Łódź w latach 1971-1980 Witolda Jarno.

Serię „Łódź w PRL – PRL w Łodzi” otwiera książka Przemysława Weingartnera Czwarta stolica. Kiedy Łódź rządziła Polską (1945-1949).

Nagrody przyznamy osobom, które odpowiedzą prawidłowo na pytania zamknięte ORAZ udzielą najciekawszej, najbardziej pomysłowej odpowiedzi na pytanie otwarte.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są właściwe odpowiedzi, polecamy nasze artykuły.

Na WielkiejHISTORII pisaliśmy między innymi o planach uczynienia z Łodzi polskiej stolicywarunkach życia w mieście po II wojnie światowej i zaskakujących faktach z historii Łodzi w PRL.

Pytania konkursowe

[contact-form-7 id=”12814″ title=”Konkurs – seria o Łodzi”]
Stalinowska codzienność. Łódź w latach 1949-1956 autorstwa Grzegorza Mnicha to drugi tom z serii.

Konkurs trwa do 23:59 we wtorek 31 grudnia 2019 roku.

Jeżeli wolicie kupić dowolną książkę z serii, to możecie to zrobić w księgarni wydawcy.

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.