Konkurs. Jak poradziłbyś sobie w obliczu nuklearnej katastrofy?

Strona główna » Konkurs » Konkurs. Jak poradziłbyś sobie w obliczu nuklearnej katastrofy?

Dramatyczne losy strażaków, naukowców i żołnierzy, którzy prowadzili heroiczną walkę w samym sercu nuklearnego piekła. Wszystko to opisuje w książce Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy Serhii Plokhy. Możecie ją wygrać w naszym konkursie.

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy, które ufundowało wydawnictwo Znak Horyzont, należy odpowiedzieć łącznie na cztery pytania.


Reklama


Nagrody przyznamy osobom, które odpowiedzą prawidłowo na pytania zamknięte ORAZ udzielą najciekawszej, najbardziej pomysłowej odpowiedzi na pytanie otwarte.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są właściwe odpowiedzi, polecamy nasze artykuły.

Na WielkieJHISTORII pisaliśmy między innymi o nieszczęśnikach, którzy usuwali skutki katastrofy, o tym, co zobaczyli pierwsi strażacy wysłani na miejsce, o bilansie ofiar Czarnobyla, o tym, jaki reaktor pierwotnie zamierzano zamontować w elektrowni, o wcześniejszej katastrofie w Sosnowym Borze oraz o jedynym polityku, który nie zbagatelizował tego, co nastąpiło.

Pytania konkursowe

[qsm quiz=2]
Tekst stanowi fragment książki Serhia Plokhy’ego pod tytułem "Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy" (Znak Horyzont 2019).
Nagrodą w konkursie są trzy egzemplarze książki Serhia Plokhy’ego pod tytułem Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy (Znak Horyzont 2019).

Konkurs trwa do 23:59 w sobotę 9 listopada 2019 roku.

Jeżeli wolicie kupić książkę, to możecie to zrobić z rabatem na empik.com

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.