Konkurs. Jak żydowskiej rodzinie udało się zdobyć w czasie wojny "aryjskie papiery"?

Strona główna » Konkurs » Konkurs. Jak żydowskiej rodzinie udało się zdobyć w czasie wojny "aryjskie papiery"?

Jak przetrwać wojnę, ukrywając swoje żydowskie pochodzenie przed niemieckim okupantem? Sposób, z którego skorzystał Jerzy Dynin, był niezwykły – ale też niezwykle skuteczny. Swoje losy opisał w książce Aryjskie papiery, którą możecie wygrać w naszym konkursie.

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Aryjskie papiery, które ufundowało wydawnictwo Prószyński i S-ka, należy odpowiedzieć łącznie na cztery pytania.


Reklama


Nagrody przyznamy osobom, które odpowiedzą prawidłowo na pytania zamknięte ORAZ udzielą najciekawszej, najbardziej pomysłowej odpowiedzi na pytanie otwarte.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są właściwe odpowiedzi, polecamy nasze artykuły.

Na WielkiejHISTORII pisaliśmy między innymi o historii samego Jerzego Dynina, o tym, jakim wstrząsem było dla niego bezczynne przyglądanie się Zagładzie, oraz o tym, dlaczego uznał żołnierzy Armii Czerwonej, wkraczających na polskie ziemie, za wyzwolicieli.

Pytania konkursowe

[contact-form-7 id=”12835″ title=”Konkurs – Aryjskie papiery”]

Konkurs trwa do 23:59 we wtorek 31 grudnia 2019 roku.

Jeżeli wolicie kupić książkę, to możecie to zrobić z rabatem na empik.com

Ilustracja tytułowa: Żydzi eskortowani do obozu zagłady w Bełżcu. Zdjęcie z 1942 roku (domena publiczna).

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka toŚredniowiecze w liczbach (2024).

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.