Dzięki, że jesteście z nami! Podsumowanie pierwszego miesiąca WielkiejHISTORII

Strona główna » Od redakcji » Dzięki, że jesteście z nami! Podsumowanie pierwszego miesiąca WielkiejHISTORII

Miesiąc temu – z końcem lipca 2019 roku – zaczęliśmy nową przygodę. Po 9 latach prowadzenia „Ciekawostek historycznych” i przeszło 2 latach pracy nad „Twoją Historią” rozstaliśmy się z obydwoma portalami. Zostały one przejęte przez nowego właściciela, natomiast wszyscy założyciele serwisów i cały trzon redakcji postanowili stworzyć coś zupełnie nowego.

Wiedzieliśmy, że skaczemy na głęboką wodę. I że zakładanie nowych projektów internetowych dzisiaj jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przede wszystkim jednak: wiedzieliśmy, że nie odniesiemy sukcesu bez wsparcia Czytelników, którzy od lat śledzili treści naszego autorstwa i bez partnerów z branży książkowej, gotowych uwierzyć w naszą formę dziennikarstwa.

Dopingowani przez tysiące wiadomości od Was, miesiąc temu uruchomiliśmy nowy portal WielkaHISTORIA.pl. Dzisiaj możemy już powiedzieć z całą pewnością: udało się! A to jak ogromne okazaliście zainteresowanie projektowi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Poniżej garść statystyk. Raz jeszcze dzięki, że jesteście z nami.

I.

W sierpniu odwiedziliście naszą stronę przeszło 315 000 razy (sesje według Google Analytics). Łącznie czyta nas już 165 000 unikalnych użytkowników. Nie mogliśmy podejrzewać, że będzie Was tak wielu. Pewnie nie powinniśmy tego zdradzać, ale już drugiego dnia byliśmy zmuszeni zmienić serwer na mocniejszy. Nie przewidzieliśmy takiego obciążenia!

Dla porównania (oczywiście w oparciu o ogólnodostępne, publiczne dane) możemy powiedzieć, że na „Ciekawostkach historycznych” podobną liczbę użytkowników udało się osiągnąć dopiero po niemal czterech latach. Teraz zrobiliście to samo w miesiąc. Dzięki!

II.

Przybywa Was z każdą dobą. Obecnie notujemy od 15 000 do prawie 20 000 wizyt (sesji) dziennie.

III.

Wystartowaliśmy z czterdziestoma publikacjami na stronie. Do końca sierpnia ich liczba wzrosła do prawie 140. Każdego dnia zamieszczamy trzy nowe artykuły i galerie. Tak by nigdy nie brakowało wam ciekawych materiałów do czytania, dotyczących każdej możliwej epoki i tematyki.

Zaskoczyliście nas tym, jak chętnie czytacie właściwie każdy z tekstów. Łącznie WielkaHISTORIA.pl odnotowała 680 000 odsłon do końca sierpnia. Już kilkadziesiąt spośród naszych materiałów zebrało od 10 000 do nawet ponad 40 000 odsłon. Dokładne liczby i naszą metodologię możecie poznać klikając TUTAJ. Raz jeszcze dzięki!

IV.

Każdego dnia nawet kilkuset z Was zapisuje się na nasze powiadomienia push i newsletter. Z kolei na Facebooku nasze treści czytacie na profilach śledzonych już przez ponad 550 000 osób. Tylko na naszym nowym, oficjalnym profilu po miesiącu jest przeszło 7000 fanów. Jeśli Ciebie jeszcze tam nie ma, zapraszamy!

V.

W redakcji WielkiejHISTORII pracują cztery osoby, doskonale znane wam z dawnych „Ciekawostek Historycznych”: Kamil Janicki, Rafał Kuzak, Ania Winkler i Ola Zaprutko-Janicka. Ale redakcja to nie wszystko. W ciągu pierwszych tygodni dołączyło do nas już 5 innych, świetnych autorów. Ogromnie polecamy Wam artykuły:

A wkrótce też kolejnych osób, odsłaniających fascynujące fakty z przeszłości.

VI.

Wasze zaangażowanie daje nam ogromną satysfakcję i motywuje nas do dalszej pracy. Budowa nowego portalu to jednak także duże koszty. Jeśli chcecie nam pomóc jest na to jeden doskonały sposób.

Kupujcie książki wydawnictw, które zdecydowały się prezentować swoje publikacje na naszych stronach: Agory, Bellony, Frondy, Marginesów, Rebisu, Wydawnictwa Prószyński i S-ka, Wydawnictwa Literackiego, Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Pełną listę polecanych pozycji i naszych partnerów opublikujemy już wkrótce.

2 komentarze

 

Dołącz do dyskusji

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.


Reklama

Wielka historia, czyli…

Niesamowite opowieści, unikalne ilustracje, niewiarygodne fakty. Codzienna dawka historii.

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas

Kamil Janicki

Historyk, pisarz i publicysta, redaktor naczelny WielkiejHISTORII. Autor książek takich, jak Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, Wawel. Biografia, Warcholstwo czy Cywilizacja Słowian. Jego najnowsza książka toŚredniowiecze w liczbach(2024).

Rafał Kuzak

Historyk, specjalista od dziejów przedwojennej Polski. Współzałożyciel portalu WielkaHISTORIA.pl. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych. Współautor książek Przedwojenna Polska w liczbach, Okupowana Polska w liczbach oraz Wielka Księga Armii Krajowej.

Wielkie historie w twojej skrzynce

Zapisz się, by dostawać najciekawsze informacje z przeszłości. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.